Návarové produkty Duroxite
Návarové produkty Duroxite

Duroxite®

Návarové produkty Duroxite® jsou určeny pro nejextrémnější situace, kde dochází k opotřebení otěrem, nárazy, teplem, oděrem kovu o kov a erozí.

5 hlavních důvodů k výběru oceli Duroxite®

1. Prvotřídní návarový produkt

Jako výrobce otěruvzdorného plechu Hardox® zaručíme, že můžete počítat se stejně vysokou kvalitou návarových produktů Duroxite® k dosažení dlouhé životnosti finálních výrobků.

2. Zaručené vlastnosti

Vlastnosti opotřebení plechů a trubek s návarem jsou zaručeny až do 75 % návarové vrstvy. –Tloušťka návarové vrstvy plechů a trubek činí ± 10 %.

3. Široká škála produktů

Výrobky se soustřeďují na různé typy opotřebení včetně abraze, nárazů, působení tepla, oděru kovu o kov a eroze.

4. Jedinečné výrobky

– Materiál Duroxite® 101 s otěruvzdorným obložením Hardox® zajistí zvýšenou odolnost proti nárazům.

5. Dobrá tvárnost

Díky rovnoměrně rozloženému vzorci trhlin na povrchu návaru.

Co je Duroxite®?

Návarové produkty Duroxite® jsou určeny pro nejextrémnější situace, kde dochází k opotřebení abrazí, nárazy, teplem, třením mezi kovy a erozí. Návarová vrstva se vyrábí nanášením vrstev materiálů na podkladové materiály během procesu obloukového svařování. Vrstvené materiály obvykle poskytují odlišné vlastnosti od podkladových, například odolnost proti opotřebení a nárazům nebo příznivé vlastnosti opotřebení při tření mezi kovy. Výkon materiálu Duroxite® šetří peníze a zvyšuje produktivitu v široké škále aplikací díky vyššímu výkonu a nižším nárokům na údržbu.

Zaručená tloušťka návaru, zaručené vlastnosti návarové vrstvy

Návarové plechy a trubky Duroxite® se dodávají se zaručenou tloušťkou návarové vrstvy v rozmezí ±10 %. Tato vrstva je konzistentní v celém rozsahu materiálu i u jednotlivých plechů. Vlastnosti opotřebení výrobků Duroxite® jsou také zaručeny v celé vrstvě až do 75 % tloušťky návaru. Zbývajících 25 % návaru tvoří přechodová vrstva nezbytná k zachování hranice natavení, jež tvoří vazbu se základním materiálem.

Široká škála produktů

Duroxite® je zvláště vhodným materiálem k řešení kluzného opotřebení působením výjimečně tvrdých částic. Duroxite® se dodává ve formě plechů a navařovacích drátů připravených k instalaci ve vašem zařízení nebo k další aplikaci ve vašem podniku. V závislosti na konkrétní aplikaci je k dispozici široká škála produktů s různými vlastnostmi tvrdosti, odolnosti vůči nárazům a tepelné odolnosti.

Který návarový produkt vám bude vyhovovat?

Víte, který návarový produkt bude vyhovovat vaší aplikaci? Přečtěte si níže uvedené informace o vlastnostech a dozvíte se více:

Logo Duroxite®
Návarové produkty Duroxite

Kluzné opotřebení

Skrýt/zobrazit určité sloupce Upravit
Vybrat sloupce k zobrazení
  Attribute DUROXITE® 100 DUROXITE® 101
  HARDOX® BASE PLATE
  DUROXITE® 100 WIRE
  Product description A chromium-rich overlay deposited on a mild steel backing plate for sliding wear and moderate to low impact applications up to 350˚C A chromium-rich overlay deposited on Hardox® 450 base plate. A flux-cored open-arc wire for hard facing components subject to sliding wear applications.
  Dimension Diameter Single pass:
  3 mm on 6 mm
  5 mm on 8 mm
  Multiple passes:
  6 mm on 6 mm
  6 mm on 10 mm
  10 mm on 10 mm
  12 mm on 12 mm
  20 mm on 10 mm
  - -
  Diameter - - 1.2 mm
  1.6 mm
  2.8 mm
  Properties Bulk hardness:
  Single pass 55-57 HRC,
  double pass 59-62 HRC,
  triple plus passes 60-64 HRC
  Carbide hardness:
  1700 HK
  Volume fraction of primary carbides:
  30-50%
  ASTM G65-Procedure A
  weight loss:
  0.18 g max.
  Bulk hardness:
  Single pass 55 to 57 HRC,
  double pass 56 to 59 HRC,
  triple pass 58 to 63 HRC
  Carbide hardness:
  1700 HK
  Volume fraction of primary carbides:
  30-50%
  ASTM G65-Procedure A
  weight loss:
  0.18 g max.
  Chemical composition (wt. %):
  4.7 C, 0.2 Mn, 0.6 Si, 27.0 Cr, balance Fe
  Surface hardness:
  Two-layer deposit on mild steel: 58 to 65 HRC
  Three-layer deposit on mild steel: 60 to 65 HRC
  ASTM G65-Procedure A
  weight loss:
  0.18 g max.
  Typical applications Chutes/hoppers, liners for truck beds, dozer blades, shovel buckets, dragline buckets, excavators, separator guide vanes, discharge cones for clinker storage bins, chutes for sintering ore conveying, outlet ducts for clinker grinding mills, receiving hoppers, dredging pipes and pumps, suction pipelines, pump discharges, fan blade/ housings, coke vibrating screen plates, coal handling chutes, coal feeder liners, crusher screen plates, classifier cones, journal liners, silo bunkers Slurry pumps, chutes, dredging pipes, cullet glass, air ducts, carbon injection pipes, suction lines, troughs Loader bucket liners, bucket lip and side shrouds, jaw shrouds, heel pads and dewatering conveyors, coal discharger chutes.
  Porovnat parametry

  Zvolte jeden parametr k porovnání

  Porovnání

   Intenzivní třecí abraze

   Skrýt/zobrazit určité sloupce Upravit
   Vybrat sloupce k zobrazení
    Attribute DUROXITE® 200 DUROXITE® 200 WIRE
    Product description A complex carbide overlay deposited on a mild steel backing plate for severe sliding wear and moderate impact applications up to 600˚C (1100˚F). A flux cored open-arc wire for hardfacing components subject to severe sliding wear applications.
    Properties Bulk hardness:
    60-65 HRC
    Carbide hardness:
    2500-3000 HK
    Volume fraction of primary carbides:
    30-50%
    ASTM G65-Procedure A
    weight loss:
    0.12 g max.
    Chemical composition (wt. %):
    5.3 C, 0.5 Mn, 0.2 Si, 22.0 Cr, 6.5 Nb, Balance, Fe
    Surface hardness:
    Single pass 57-60 HRC
    Double pass 60-65 HRC
    ASTM G65-Procedure A
    weight loss:
    0.12 g max.
    Typical applications Chutes, liner plates, conveyors sides, underground mine skips, cement furnace components, sinter plant parts, fan blades, mixer blades, crews, gyratory mantles, coal and cement pulverizer rolls, raw material crushing components, molding panels, ore sintering, crushing, riddling, blast furnace hoppers, throats, and ovens Screen plates, loader bucket liners, feeding systems for ball mills, loader bucket liners, bucket lip shrouds, bucket side shrouds, chutes, liner plates and skip liners, cement furnace components, sinter plant parts, fan blades, mixer blades, crews, gyratory mantles, coal and cement pulverizer rolls, raw material crushing components, molding panels, coal discharger chutes
    Porovnat parametry

    Zvolte jeden parametr k porovnání

    Porovnání

     Hledáte pomoc při rozhodování o návarech?

     Tým společnosti Abraservice vám rychle pomůže a navrhne řešení na míru konkrétním potřebám. Kontaktujte nás a co nejdříve se ozveme zpět.

     Znalosti a odbornost

     Návarové produkty Duroxite® vytvořili odborníci společnosti SSAB v oblasti technologií k zajištění odolnosti vůči opotřebení a zhotovuje je přední společnost v oblasti výroby svařovacího spotřebního materiálu a zařízení. Obě firmy vypracovaly optimální postupy výroby tvrdých vrstev a spotřebního svařovacího materiálu na bázi karbidu chromu, aby dosáhly co nejlepších vlastností. Tato spolupráce našim zákazníkům přinesla vynikající výrobky, jež zajistí delší životnost než jiné plechy CCO nabízené na trhu. Návarová vrstva Duroxite® se měří od horní plochy k počáteční základní rovině, což udává skutečnou tloušťku návaru. Znamená to, že získáte to, zač platíte: optimální koncentraci karbidové návarové vrstvy a konzistentní kvalitu odolnosti svrchní vrstvy vůči abrazi díky 75% hloubce.

     DUROXITE® ve výrobě

     Materiál Duroxite® je navržen tak, aby pro vás nebyl se svou tvrdostí při zpracovávání oříškem. I sebevíce opotřebené zařízení lze zrekonstruovat a opravit, aby fungovalo jako nové. Díky našim špičkovým výrobním zařízením a široké produktové nabídce zahrnující otěruvzdorný materiál Hardox® a Duroxite® můžete renovovat produkty prakticky libovolného stavu, velikosti a konstrukce.

     Instalace produktů Duroxite®

     K instalaci produktů Duroxite® není zapotřebí žádné speciální vybavení. Běžnými metodami montáže návarových plechů Duroxite® a dílů podléhajících opotřebení je svařování či šroubování. Při spojování se základním kovem použijte spotřební materiál 480 MPa nebo 560 MPa. Každou plochu vystavenou silnému opotřebení je třeba chránit spotřebním materiálem s tvrdým povrchem. Svařování produktů Duroxite® drátem Duroxite® zajistí, že svar bude mít shodnou odolnost vůči opotřebení a celý návarový produkt tak získá konzistentní životnost.

     Bezpečnostní opatření

     Při svařování či řezání produktů Duroxite® vznikají zplodiny obsahující škodlivé výpary a plyny s velmi komplexním chemickým složením a obtížnou klasifikovatelností. Hlavní toxickou složkou vznikajících zplodin a plynů je šestimocný chrom. Obsluze proto doporučujeme používat vhodné odsávací a ventilační zařízení, hořáky s odsáváním zplodin, vhodný ochranný oděv a ochranu dýchacích cest.

     Materiály ke stažení

     pdf 1,04 Mb
     Duroxite - NEJNOVĚJŠÍ NÁVAROVÁ TECHNOLOGIE
     pdf 158 Kb
     Duroxite® 100 Datasheet
     pdf 123 Kb
     Duroxite® 100 Pipe Datasheet
     pdf 125 Kb
     Duroxite® 100 Wire Datasheet
     pdf 294 Kb
     Duroxite® 101 Datasheet
     pdf 99 Kb
     Duroxite® AP Wire Datasheet
     pdf 87 Kb
     Duroxite® AP Electrode Datasheet
     pdf 103 Kb
     Duroxite® Cr-Zero Wire Datasheet
     pdf 159 Kb
     Duroxite® 200 Datasheet
     pdf 126 Kb
     Duroxite® 200 Wire Datasheet
     pdf 157 Kb
     Duroxite® 201 Datasheet
     180